Określ ramy czasowe by filtrować wydarzenia archiwalne lub przeglądaj je w kolejności przewijając stronę w dół.
Noc Bibliotek: Noc w Bibliotece Muzeum Narodowego w Szczecinie

Zapraszamy na Noc Bibliotek do Muzeum Narodowego w Szczecinie!

W programie:
- Głośne czytanie: „Basia i biblioteka" - Stanecka Zofia, il. Marianna Oklejak , Wyd. Egmont 2017 / Małgorzata Narożna.
- Biblioteczne Meandry / Małgorzata Narożna, Marta Kurzyńska.
- Zwiedzanie wystawy "Złoty wiek Pomorza. Sztuka na dworze książąt pomorskich w XVI i XVII wieku” z przewodnikiem / Krystyna Milewska.
- Odpowiedzi na pytania o bibliotece Muzeum Narodowego w Szczecinie / Marta Kurzyńska, Adrianna Jędrzejczak.

Wiek: od 4 lat.
Czas trwania: 2-2,5 h.

Książka
"Basia i biblioteka" - Stanecka Zofia, il. Marianna Oklejak , Wyd. Egmont 2017
Basia razem z innymi przedszkolakami odwiedza bibliotekę. Biorą udział w warsztatach artystycznych z autorką i ilustratorką ulubionych książek Basi – Różą Marcinek. Czytana książka porusza temat wyobraźni. Do czego przydała się dzieciom na zajęciach w bibliotece? Sprawdźcie sami!  Seria przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3-7 lat.

Wystawa
"Złoty wiek Pomorza. Sztuka na dworze książąt pomorskich w XVI i XVII wieku"
Wystawa poświęcona sztuce na dworze książąt pomorskich (Gryfitów) w okresie jej największego rozkwitu w XVI i początkach XVII wieku. Na wystawie można obejrzeć obrazy, rzeźby oraz wyroby rzemiosła artystycznego, w tym: unikatowy zabytek kultury dworskiej - Drzewo genealogiczne książąt Pomorza Zachodniego - 7-metrowej długości obraz Corneliusa Crommeny’ego z 1598 roku, na którym przedstawiono aż sto pięćdziesiąt pięć osób z rodu Gryfitów oraz stroje i klejnoty księcia Franciszka. Wystawie towarzyszy ciekawa oferta edukacyjna dla dzieci i młodzieży

Noc Bibliotek
Ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki, jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku. W tę noc biblioteki  - publiczne, szkolne, pedagogiczne, wyższych uczelni, przedszkolne, parafialne, klasztorne, muzealne, szpitalne, więzienne, instytutów naukowych etc., a także wszelkie inne miejsca, w których można skorzystać z księgozbioru i poczytać na miejscu / pożyczyć do domy książki - łączą siły i oferują czytelnikom mnóstwo atrakcji i niecodziennych spotkań z literaturą. Więcej na stronie Nocy Bibliotek.

Wydarzenie współorganizowane z:
Kluboksięgarnia FiKa Szczecin
Koło 9 Bibliotek Instytucji Kultury. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich/Oddział Szczecin.

Noc Bibliotek / 3. edycja ogólnopolska
Hasło: "Czytanie porusza".