Określ ramy czasowe by filtrować wydarzenia archiwalne lub przeglądaj je w kolejności przewijając stronę w dół.
FiKa filozofuje: Siła spokoju
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3 | Wały Chrobrego 3

Dzisiejsze czasy charakteryzuje ciągły pęd, bieg i pośpiech. Staramy się zarówno wypełnić nasze obowiązki (które wydają się nieustannie namnażać), pragniemy też rozwijać swoje zainteresowania, talenty i pragnienia. Wciąż czegoś poszukujemy, ciągle do czegoś dążymy. W tym wszystkim zapominamy, że sukces i powodzenie naszych działań zależą od jednej, pozornie prostej – ale za to bardzo ważnej umiejętności: zachowania spokoju w obliczu chaosu i natłoku wydarzeń. Czy współczesny człowiek potrafi odnaleźć w sobie umiejętność zachowania spokoju? O zbawiennym wpływie spokoju na nasze działania rozmawiać będziemy podczas wrześniowego spotkania z cyklu Fika filozofuje. Podczas spotkania przeczytamy bajki „Oko hipopotama”, i „Drogocenna perła” (autor: Michel Piquemal).

Spotkanie prowadzi Katarzyna Ciarcińska, filozofka

Bezpłatne, wstęp wolny, dla dzieci od lat 7