Określ ramy czasowe by filtrować wydarzenia archiwalne lub przeglądaj je w kolejności przewijając stronę w dół.
Spotkanie z Aleksandrem Dobą, promocja książki oraz warsztaty dla dzieci
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3 | Wały Chrobrego 3

Zapraszamy dzieci i rodziców na spotkanie z Aleksandrem Dobą, kajakarzem, który jako pierwszy człowiek w historii przepłynął Atlantyk kajakiem, z kontynentu na kontynent. Spotkanie połączone będzie z warsztatami i promocją książki "Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem?".

W trakcie zajęć i spotkania dowiecie się jak przygotować transatlantycką wyprawę, spróbujecie śródoceanicznych dań, posłuchacie opowieści o rekinach, portugalskich żeglarzach i usłyszycie, czy na oceanie wciąż grasują piraci.

PROGRAM SPOTKANIA

godz. 11.00-12.00 - warsztaty dla dzieci (od 5 lat) i krótki kurs nawigacji

Warsztaty graficzne
Bartłomiej Ignaciuk, twórca ilustracji do książki "Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem?" pokaże wam jak powstawały ilustracje do książki, a w mini warsztacie graficznym będziecie mogli stworzyć własne dzieła sztuki.

Warsztaty plastyczne
W trakcie zajęć wykreujecie fantazyjne stwory morskie, ryby i meduzy.

Kurs nawigacji
Wystawa "Od kompasu słonecznego do systemu DECCA - historia hiperboli w nawigacji" przybliży wam urządzenia służące do nawigacji. Popłyniecie łodzią wikingów i wyczarujecie z piasku mapę.

Dla odważnych degustacja oceanicznych potraw!

godz. 12.00 - spotkanie z Aleksandrem Dobą

Warsztaty i spotkanie odbywają się w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Spotkanie organizowane przez Wydawnictwo DrugaNoga z Warszawy we współpracy z Działem Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie i Księgarnią FiKa.