Określ ramy czasowe by filtrować wydarzenia archiwalne lub przeglądaj je w kolejności przewijając stronę w dół.
Warsztaty dla dzieci: Portrety. Historie z dzieciństwa
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3 | Wały Chrobrego 3

Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na warsztaty plastyczne odbywające się w ramach programu towarzyszącego wystawie "Biedermeier".

Malarstwo portretowe poprzez drobiazgowe oddanie wszelkich elementów i szczegółów stroju, materii tkanin, biżuterii, szlachetnych kamieni oraz misternie upiętych fryzur dostarcza wielu informacji o ówczesnym ubiorze, uczesaniu, wystroju wnętrz, a także codziennych zajęciach i obyczajowości. Od strony ikonograficznej i historycznej płótna artystów prezentowanych na wystawie „Biedermeier” są wielkim, zbiorowym dokumentem epoki. W trakcie warsztatów z dziećmi stworzymy wspólnie wielkoformatowy portret inspirowany postaciami z wystawy.

Prowadząca: Agata Kamińska

Wstęp: 10 zł

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.

Oferta nie dotyczy grup zorganizowanych.

Warsztaty odbędą się na wystawie "Biedermeier" w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3.