Określ ramy czasowe by filtrować wydarzenia archiwalne lub przeglądaj je w kolejności przewijając stronę w dół.
Koncert muzyki dawnej w wykonaniu zespołu Discors Concordia
Muzeum Narodowe w Szczecinie — Muzeum Historii Szczecina
Księcia Mściwoja II 8 | Księcia Mściwoja II 8

Zapraszamy na koncert muzyki renesansowej i barokowej w wykonaniu zespołu Discors Concordia, który odbywa się w ramach projektu „Szczecin – miasto talentów” organizowanego przez Fundację Morze Kultury.

Discors Concordia czyli inaczej Niezgodna Zgodność - w tym połączeniu słów zawiera się idea współuczestniczenia w muzyce czterech głosów i lutni, które to pozornie niezgodne, zespalają się we współbrzmieniach utworów epoki renesansu i baroku. Zespół tworzą studenci i absolwenci Royal College of Music w Londynie oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu. Projekt, który zawiązał się między Londynem a Poznaniem i debiutował na deskach Royal College of Music w marcu 2017 roku ma na celu odkrywanie i ukazywanie światu piękna muzyki dawnej.

W maju 2017 roku zespół zdobył Złotą Longę na III Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym Muzyki Dawnej im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego ARS LONGA w Poznaniu. W listopadzie 2017 roku otrzymał I miejsce w kategorii "zespoły wokalne" oraz wyróżnienie za stylowe wykonanie muzyki dawnej podczas III Festiwalu Chórów Kameralnych i Zespołów Wokalnych Sedina Cantat w Szczecinie.

Koncert odbędzie się w Muzeum Narodowym w Szczecinie - Muzeum Historii Szczecina, ul. Mściwoja II 8. Wstęp wolny.

„Szczecin – miasto talentów” to projekt mający na celu promocję  muzyków poprzez realizację koncertów na terenie miasta Szczecin. Muzycy, którzy będą się prezentować podczas koncertów to zespoły wokalne, chóry, instrumentaliści.

Każdy z koncertów będzie miał swój indywidualny charakter , który nadadzą mu wykonawcy. Poszczególne koncerty będą poświęcone różnej tematyce, jednak wszystkie będzie łączyło wykonywanie utworu patriotycznego w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości.

Szczecin jest miejscem przyjaznym dla artystów, a przede wszystkim miastem „rodzinnym” wielu utalentowanych muzyków.

Sceny, na których zabrzmią koncerty to Muzeum Narodowe w Szczecinie, aula Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Nowowiejskiego, Sala koncertowa Domu Kultury „Delta”, aula Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, Klub XIII Muz i kościół św. Jana Ewangelisty w Szczecinie. Zapraszamy do odwiedzenia rozmaitych przestrzeni Szczecina, w których nie tylko wysłuchają Państwo wspaniałych koncertów, ale przy okazji będziecie mogli skorzystać z innych atrakcji oferowanych przez instytucje.

Projekt jest współfinansowany z budżetu Miasta Szczecin.