Określ ramy czasowe by filtrować wydarzenia archiwalne lub przeglądaj je w kolejności przewijając stronę w dół.
Wielki Finał Akademii Antycznej
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3 | Wały Chrobrego 3

Zapraszamy uczniów, nauczycieli oraz rodziców na Wielki Finał konkursów organizowanych w ramach Akademii Antycznej. Podczas finału poznamy laureatów następujących konkursów:

– „Wielkie budowle starożytnych Grecji i Rzymu” – konkurs na projekt gazety codziennej;

– „Konkurs Wiedzy o Kulturze Świata Antycznego”;

– XIII międzyszkolny konkurs mitologiczny.

Konkursy odbywają się pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza i Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Magdaleny Zarębskiej-Kuleszy, a także "Kuriera Szczecińskiego".

Akademia Antyczna to program edukacyjny realizowany przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie we współpracy z Instytutem Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy o kulturze antycznej oraz popularyzacja zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie, w szczególności kolekcji antycznej Heinricha Dohrna. W ramach programu odbywają się cyklicznie wykłady wybitnych znawców z ośrodków akademickich w Polsce.  Akademia Antyczna to także konkursy interdyscyplinarne, adresowane do młodzieży. Ich celem jest rozwijanie zainteresowań i zdobywanie dodatkowej wiedzy humanistycznej przez uczniów.

Wielki Finał odbędzie się w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3.