Wydarzenia towarzyszące wystawie "Zapatrzeni w niebo. Dogonowie i ich sztuka":
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3 | Wały Chrobrego 3

Program wydarzeń towarzyszących wystawie "Zapatrzeni w niebo. Dogonowie i ich sztuka"

19 września 2017 | wtorek | godz. 17.00
wykład Dogoński rynek antykwaryczny a turystyka. Zmiany w latach 1976-2016 | dr Lucjan Buchalik

26 września 2017 | wtorek | godz. 17.00
wykład Dogonowie – kultura masek | Ewa Prądzyńska

3 października 2017 | wtorek | godz. 17.00
wykład Pomiędzy religią a sztuką. Rozważania o przedmiotach kultury dogońskiej | Katarzyna Podyma

5 października 2017 | czwartek | godz. 12.00
Oprowadzanie kuratorskie | Ewa Prądzyńska

12 października 2017 | czwartek | godz. 17.00
wykład Kolekcjonerstwo sztuki egzotycznej | dr hab. Anna Nadolska-Styczyńska

21 października 2017 | sobota | godz. 16.00
Oprowadzanie kuratorskie | Ewa Prądzyńska

24 października 2017 | wtorek | godz. 17.00
wykład Sztuka nowoczesna i problem prymitywizmu | dr Szymon Piotr Kubiak

7 listopada 2017 | wtorek | godz. 17.00
wykład Dogonowie – 40 lat później. Polskie badania w masywie Bandiagara | prof. dr hab. Ryszard Vorbrich

14 listopada 2017 | wtorek | godz. 17.00
wykład Postaci mityczne w sztuce Dogonów | dr hab. prof. US Jacek Łapott

30 listopada 2017 | czwartek | godz. 17.00
Finisaż wystawy | oprowadzanie kuratorskie oraz prezentacja zdjęć „Kraj Dogonów” | Ewa Prądzyńska

Wszystkie wydarzenia odbywają się w Muzeum Narodowym w Szczecinie przy Wałach Chrobrego.

Na wszystkie wydarzenie - wstęp wolny.

Zajęcia edukacyjne dla szkół i przedszkoli

Lekcje muzealne:
- Dogonowie – tajemniczy lud Afryki
- Tajna wiedza Dogonów. Jak afrykański lud poznał lokalizację niewidocznej gwiazdy?

Warsztaty muzealne:
- Życie codzienne w dogońskiej wiosce
prowadząca: Dorota Baumgarten-Szczyrska

Konkurs plastyczny na wykonanie pojazdu kosmicznego "Kosmiczna podróż – Dogonowie i ich arka"

Konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 8 – 13 lat na wykonanie pojazdu kosmicznego, w którym Dogonowie odbyli niezwykłą podróż z Syriusza na Ziemię. Pojazdy te powinny być wykonane z materiałów nadających się do recyklingu (puszki, pojemniki plastikowe, butelki, torby papierowe, tektura, gazeta itp.). Termin nadsyłania prac upływa 13 listopada 2017 roku. Statki kosmiczne należy przesłać na adres:

Muzeum Narodowe w Szczecinie
Dział Edukacji
ul. Wały Chrobrego 3

z dopiskiem „Dogonowie”

Najlepsi konstruktorzy otrzymają nagrody. Wielki finał konkursu i otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 23 listopada 2017 roku (czwartek), o godz. 12.00 w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3.

Koordynatorka konkursu: Dorota Baumgarten-Szczyrska
tel. (+48) 91 4315 270

Szczegółowy regulamin konkursu na stronie www. muzeum.szczecin.pl