Dział Edukacji w czasie kwarantanny

Szanowni Państwo, działalność edukacyjna i wystawiennicza Muzeum Narodowego w Szczecinie na okres kwarantanny została zawieszona. Powoduje to zmiany w naszej działalności edukacyjnej:

- zajęcia dla dzieci i młodzieży (lekcje i warsztaty), wykłady, koncerty i spotkania zaplanowane na drugą połowę marca i kwiecień zostały odwołane;

- wszystkie programy cykliczne (wykłady i warsztaty realizowane w ramach Akademii oraz stałych cykli kierowanych do osób dorosłych jak i dzieci oraz rodziców), a także konkursy kierowane do dzieci i młodzieży będą realizowe w terminie póżniejszym. Informacje o nowym terminarzu planujemy zamieścić pod koniec kwietnia na naszej stronie internetowej. Jednocześnie informujemy, że z powodu dynamicznej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronowirusa SARS-CoV-2 terminy mogą ulec zmianie, a wydarzenia odwołane.

Na czas kwarantanny przenosimy naszą działalność edukacyjną do sieci.

Dla wszystkich przebywających w domach mamy bezpieczną ofertę on-line – akcję #otwartechoćzamknięte.

Zamiast tradycyjnego oprowadzania zapraszamy do wspólnej zabawy zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. Codziennie koło godz. 10.00 będziemy zamieszczać na naszym facebooku specjalnie przygotowane zagadki, rebusy, krzyżówki, konkursy oraz ciekawe zadania pobudzające wyobraźnię dotyczące zarówno wystaw prezentowanych w Muzeum Narodowym w Szczecinie jak i historii sztuki oraz architektury, archeologii, etnografii, historii Szczecina i Pomorza Zachodniego.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Kontakt do pracowników Działu Edukacji