Olimpiada Artystyczna
Muzeum Narodowe w Szczecinie
| Wały Chrobrego 3, Szczecin, Polska

13 i 14 lutego 2017 odbędą się eliminacje okręgowe do XLI edycji Olimpiady Artystycznej dla uczestników z województwa zachodniopomorskiego. 13 lutego 2017 (poniedziałek) odbędzie się egazmin pisemny, a 14 lutego 2017 (wtorek) uczestnicy konkursu podejdą do egzaminu ustnego.

Olimpiada Artystyczna to ogólnopolski konkurs kierowany do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych interesujących się kulturą i sztuką. Na zwycięzców startujących w sekcji plastyki czekają indeksy na historię sztuki i kulturoznawstwo, dodatkowe punkty na kierunki pokrewne, zwolnienie z egzaminu maturalnego z historii sztuki oraz nagrody rzeczowe w postaci laptopów, tabletów i e-booków. Konkurs organizuje, w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Stowarzyszenie Przyjaciół Olimpiady Artystycznej z siedzibą w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.