Wyniki konkursu wiedzy o kulturze świata antycznego oraz teksty źródłowe
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3 | Wały Chrobrego 3

Przedstawiamy wyniki I etapu konkursu wiedzy o kulturze świata antycznego. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 19 uczniów, którym serdecznie gratulujemy!

LISTA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO

Zamieszczamy również teksty źródłowe oraz biogramy autorów tekstów obowiązujących na etapie wojewódzkim konkursu

Teksty źródłowe

Biogramy autorów

Obrazy

Uczestnikom i nauczycielom przypominamy, że etap wojewódzki konkursu wiedzy o kulturze świata antycznego odbędzie się 22 marca 2018 (czwartek) w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3. Etap II składa się z dwóch części:

części pisemnej, która odbędzie się 22 marca 2018 (czwartek) o godzinie 9.00. Część pisemna składa się z testu wyboru i uzupełnienia z zakresu historii sztuki (czas 60 min.),

części ustnej, która odbędzie się 22 marca 2018 (czwartek), od godz. 10.30. Kolejność uczestników zostanie podana po teście. W pierwszej kolejności będą odpowiadać osoby spoza Szczecina oraz osoby, które w tym dniu uczestniczom w innych konkursach.

Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach interpretacji i analizy dzieł sztuki oraz tekstów źródłowych, które prowadzi Krystyna Milewska. Zgłoszenia od nauczycieli oraz uczniów na warsztaty przyjmujemy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.