XLII Olimpiada Artystyczna - etap okręgowy
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3 | Wały Chrobrego 3

Już w najbliższy poniedziałek w muzeum rozpoczną się eliminacje okręgowe do Olimpiady Artystycznej. 12 lutego 2018 o godz. 10.00 rozpocznie się część pisemna, a 13 lutego 2018 część ustna. Uczniom z województwa zachodniopomorskiego, którym udało się zakwalifikować do etapu wojewódzkiego życzymy powodzenia!

Olimpiada Artystyczna to ogólnopolski konkurs kierowany do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych interesujących się kulturą i sztuką. Na zwycięzców startujących w sekcji plastyki czekają indeksy na historię sztuki i kulturoznawstwo, dodatkowe punkty na kierunki pokrewne, zwolnienie z egzaminu maturalnego z historii sztuki oraz nagrody rzeczowe w postaci laptopów, tabletów i e-booków. Konkurs organizuje, w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Stowarzyszenie Przyjaciół Olimpiady Artystycznej z siedzibą w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Więcej o Olimpiadzie Artystycznej

logo pz wzp mkidn