Oferta rodzinna

Muzeum Narodowe w Szczecinie od wielu lat prowadzi intensywne działania edukacyjne skierowane do osób w różnym wieku i o wszechstronnych zainteresowaniach. Głównym celem jest nie tylko przekazanie publiczności wiedzy na temat zabytków i zjawisk związanych z prezentowaną wystawą, lecz także przygotowanie dzieci, młodzieży i osób dorosłych do świadomego odbioru sztuki. W ofercie rodzinnej znajdą Państwo głównie warsztaty muzealne do wystaw stałych i czasowych, dzięki którym dzieci poznają nie tylko kulturę i sztukę, ale także najciekawsze odkrycia i fakty dotyczące historii regionu, świata oraz tajniki pracy archeologa, historyka sztuki czy kuratora. W trakcie zajęć dzieci będą miały niepowtarzalną okazję zobaczyć, dotknąć, a nawet przymierzyć przedmioty prezentowane na wystawach lub przechowywane w muzealnych magazynach.

Tworząc program edukacyjny dla dzieci, staraliśmy się pamiętać o tym, że kontakt ze sztuką oddziałuje na sferę wyobraźni, dostarcza przyjemności i odpręża. Wizyty w muzeum ożywiają, uatrakcyjniają i wspierają proces uczenia się.

Dopełnieniem naszej działalności są wydarzenia artystyczne pokazujące szerszy kontekst kulturowy wystaw prezentowanych w muzeum: koncerty, pokazy filmów, spotkania, wykłady oraz promocje książek.

Akademia Brzdąca
Akademia Malucha
Akademia Juniora
Akademia Gryfa
Sztuka współczesna dla dzieci
Arcydziełka! Historia sztuki dla dzieciaków
Dzieci rysują
Interaktywne zwiedzanie
Akademia Wakacyjna
Urodziny w muzeum