Akademia Malucha - Muzeum Narodowe w Szczecinie

Akademia Malucha to cykl sobotnich spotkań opracowanych z myślą o dzieciach w wieku 5–6 lat. Każde spotkanie trwa około dwóch godzin i obejmuje dwie części: pierwszą realizowaną na salach wystawowych z wykorzystaniem wybranych eksponatów i drugą, na którą składają się zajęcia plastyczne związane z tematem spotkania. W ramach warsztatów muzealnych najmłodsi słuchacze Akademii odbędą podróż w czasie i przestrzeni.

Poznają polskie tradycje i zwyczaje dotyczące Wielkanocy, świąt Bożego Narodzenia, katarzynek i andrzejek oraz kulturę innych narodów. W trakcie zajęć dzieci będą miały niepowtarzalną okazję zobaczyć, dotknąć, a nawet przymierzyć przedmioty prezentowane na wystawach lub przechowywane w muzealnych magazynach. Każdy słuchacz Akademii Malucha otrzyma specjalną książeczkę, w której zbierać będzie znaczki z poszczególnych zajęć. Na zakończenie cyklu spotkań wytrwali uczestnicy otrzymają Dyplomy Słuchacza Akademii.

Program XIII edycji

22 października 2016 (sobota), godz. 10.00

Mali detektywi na tropie ciekawych historii. Jakie skarby skrywają muzealne wnętrza?

26 listopada 2016 (sobota), godz. 10.00

Kręć się kręć wrzeciono, czyli jak w długie jesienne wieczory spędzali czas mieszkańcy wsi polskiej. Katarzynki i andrzejki

10 grudnia 2016 (sobota), godz. 10.00

Magiczny czas. Boże Narodzenie – polskie tradycje i zwyczaje. Zdobienie pierników

21 stycznia 2017 (sobota), godz. 10.00

Podróż sentymentalna. Z wizytą u dziadków i pradziadków. Rzecz o duszach i kijankach – dawne pranie i prasowanie

11 lutego 2017 (sobota), godz. 10.00

Podróże przez kontynenty: Afryka. Na przekór zimie, w poszukiwaniu słońca – niezapomniana podróż do wioski małego Kodżia

18 marca 2017 (sobota), godz. 10.00

Na straganie w dzień targowy różne słyszy się rozmowy… smaki i zapachy Afryki

8 kwietnia 2017 (sobota), godz. 10.00

Żegnaj, zimo! witaj, wiosno! Wielkie porządki i przygotowania do świąt. Zdobienie jaj metodą batikową

27 maja 2017 (sobota), godz. 10.00 (zmiana terminu ze względu na Noc Muzeów)

Łowcy przygód - wakacyjne podróże małe i duże. Ciekawe miejsca i bezpieczne pamiątki z letnich wojaży. Wojowie z krainy krasnoludów i trolli. Zakończenie Akademii

Zajęcia odbywają się w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3.

Prowadząca: Dorota Baumgarten-Szczyrska
tel. (+48) 91 43 15 270

Wstęp: 10 zł
Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.
Oferta nie dotyczy grup zorganizowanych

Zapisy przyjmujemy od 1 września 2016 roku