Akademia Malucha - Muzeum Narodowe w Szczecinie

Akademia Malucha to cykl sobotnich spotkań opracowanych z myślą o dzieciach w wieku 5–6 lat. Każde spotkanie trwa około dwóch godzin i obejmuje dwie części: pierwszą realizowaną na salach wystawowych z wykorzystaniem wybranych eksponatów i drugą, na którą składają się zajęcia plastyczne związane z tematem spotkania. W ramach warsztatów muzealnych najmłodsi słuchacze Akademii odbędą podróż w czasie i przestrzeni.

Poznają polskie tradycje i zwyczaje dotyczące Wielkanocy, świąt Bożego Narodzenia, katarzynek i andrzejek oraz kulturę innych narodów. W trakcie zajęć dzieci będą miały niepowtarzalną okazję zobaczyć, dotknąć, a nawet przymierzyć przedmioty prezentowane na wystawach lub przechowywane w muzealnych magazynach. Każdy słuchacz Akademii Malucha otrzyma specjalną książeczkę, w której zbierać będzie znaczki z poszczególnych zajęć. Na zakończenie cyklu spotkań wytrwali uczestnicy otrzymają Dyplomy Słuchacza Akademii.

Program XIII edycji

21 października 2017 (sobota), godz. 10.00

Mali detektywi na tropie ciekawych historii. Jakie skarby skrywają muzealne wnętrza?

25 listopada 2017 (sobota), godz. 10.00

"Kręć się kręć wrzeciono...", czyli jak w długie jesienne wieczory spędzali czas mieszkańcy wsi polskiej. Katarzynki i andrzejki

9 grudnia 2017 (sobota), godz. 10.00

Magiczny czas. Boże Narodzenie – polskie tradycje i zwyczaje. Zdobienie pierników

20 stycznia 2018 (sobota), godz. 10.00

Podróż sentymentalna. Z wizytą u dziadków i pradziadków. Rzecz o duszach i kijankach – dawne pranie i prasowanie

17 lutego 2018 (sobota), godz. 10.00

Podróże przez kontynenty: Afryka. Na przekór zimie, w poszukiwaniu słońca – niezapomniana podróż do wioski małego Kodżia

17 marca 2018 (sobota), godz. 10.00

Żegnaj, zimo! witaj, wiosno! Wielkie porządki i przygotowania do świąt. Zdobienie jaj metodą batikową

21 kwietnia 2018 (sobota), godz. 10.00

"Na straganie w dzień targowy różne słyszy się rozmowy…". Smaki i zapachy Afryki

26 maja 2018 (sobota), godz. 10.00 (zmiana terminu ze względu na Noc Muzeów)

Łowcy przygód - wakacyjne podróże małe i duże. Ciekawe miejsca i bezpieczne pamiątki z letnich wojaży. Wojowie z krainy krasnoludów i trolli. Zakończenie Akademii

Zajęcia odbywają się w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3.

Prowadząca: Dorota Baumgarten-Szczyrska
tel. (+48) 91 43 15 270

Wstęp: 10 zł
Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.
Oferta nie dotyczy grup zorganizowanych

Zapisy przyjmujemy od 1 września 2017 roku