Scherzi Musicali di Claudio Monteverdi - koncert karnawałowy
Muzeum Narodowe w Szczecinie
| Wały Chrobrego 3, Szczecin, Polska

Fundacja Akademia Muzyki Dawnej zaprasza na Koncert Karnawałowy z cyklu "Muzyka w dawnym Szczecinie" w 450 rocznicę urodzin Claudio Monteverdiego. W programie koncertu zabrzmi muzyka weneckich mistrzów XVII wieku, doskonała w formie i wyrafinowana w treści, pełna swobody, polotu i poetyckich subtelności. Będzie to wyjątkowe spotkanie z gwiazdami tamtych czasów, wśród których znajdą się: Dario Castello, Biagio Marini, Giovanni Bassano, Giovann Legrenzi, Francesco Rognioni, Barbara Strozzi oraz tytułowy bohater Claudio Monteverdi.

Wykonawcami koncertu będą artyści tworzący zespoły Szczecin Vocal Project oraz Consortium Sedinum:

Aleksandra Bańkowska, Anna Guz-Rosa – soprany

Urszula Piter-Zawadka, Krzysztofa Romanowska – alty

Paweł Andrzejewski, Marcin Kosior – tenory

Adam Kuliś, Paweł Osuchowski – basy

Na szczególną uwagę zasługuje oryginalne instrumentarium oddające ducha muzyki weneckiej w interpretacji wyjątkowych wirtuozów:

Robert Bachara – skrzypce barokowe

Marek Nahajowski – flety proste

Gertrud Ohse – viola da gamba

Henryk Kasperczak – teorba

Urszula Stawicka – klawesyn

Koncert odbędzie się w najbliższą sobotę w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul.Wały Chrobrego 3. Bilety w promocyjnej cenie 20 zł (bilet normalny) i 10 zł (bilet ulgowy) dostępne w przedsprzedaży od 6 lutego 2017 w Republice Rozmaitości Fanaberia przy deptaku Bogusława X 5 oraz na stronie internetowej www.famd.pl. Bilety w dniu koncertu w cenie 25 zł (bilet normalny) i 15 zł (bilet ulgowy) do nabycia w kasie Muzeum Narodowego w Szczecinie ul. Wały Chrobrego 3. Partnerem cyklu koncertowego Famd.pl jest Gmina Miasto Szczecin, współorganizatorem jest Muzeum Narodowe w Szczecinie.