Określ ramy czasowe by filtrować wydarzenia archiwalne lub przeglądaj je w kolejności przewijając stronę w dół.
"Kępa" - wystawa archiwalnych fotografii
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3 | Wały Chrobrego 3

"Kępa" to wystawa archiwalnych fotografii ze zbiorów Działu Etnografii Pomorza Muzeum Narodowego w Szczecinie, prezentowana w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa, odbywających się w tym roku pod hasłem "Pamięć miejsc i ludzi".

Fotografie pochodzące z przełomu XIX i XX wieku ukazują nieistniejącą obecnie wieś leżącą na brzegu jeziora Resko Przymorskie w pobliżu Mrzeżyna. Kępa to dawna wieś rybacka z charakterystycznym dla pobrzeża Bałtyku budownictwem (tzw. saskim). Fotografie przedstawiają także mieszkańców wsi oraz, poprzez widoczne na zdjęciach sprzęty i narzędzia rybackie i rolnicze, ich zajęcia.

Wystawa czynna do 2 października 2016 roku w Muzeum Narodowym w Szczecinie przy ul. Wały Chrobrego 3.

We wtorek, 20 września 2016 roku o godzinie 17.00, w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa odbędzie się kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Kępa” i korespondującej z nią wystawie „Rybacy z przeszłości. Narzędzia i sprzęt rybaków pomorskich”.