Określ ramy czasowe by filtrować wydarzenia archiwalne lub przeglądaj je w kolejności przewijając stronę w dół.
Listy do św. Mikołaja - wystawa pokonkursowa
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3 | Wały Chrobrego 3

Zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej prezentującej prace nadesłane przez dzieci w wieku 5–10 lat na konkurs na najciekawszy list do św. Mikołaja.

Pisanie listów do świętego Mikołaja jest pięknym zwyczajem, dzięki któremu dziecko doświadcza magicznej atmosfery, rozwija wyobraźnię, uczy się, że miło jest być obdarowanym, ale dobrze jest też obdarowywać innych.

W V edycji konkursu wzięło udział ponad 150 osób. Były to głównie dzieci ze Szczecina i województwa zachodniopomorskiego (Trzcińsko-Zdrój, Góralice, Gryfino, Kliniska Wielkie, Stołeczna). Dotarły też prace z województwa lubuskiego i mazowieckiego. Prace oceniano w 3 kategoriach wiekowych: 5-6 lat, 7-8 lat, 9-10 lat. Przyznano łącznie 35 nagród w tym jedną za pracę zbiorową, którą wykonało 13 osób. Najciekawsze prace prezentowane są na wystawie, którą można będzie oglądać do 31 stycznia 2018.

Nagrody w konkursie zostały sfinansowane ze środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.