W tegorocznej VII edycji konkursu na najciekawszy „List do św. Mikołaja” wzięło udział 246 osób. Prace nadesłano z: Trzcińska –Zdroju, Góralic, Chojny, Widuchowej, Klinisk, Chocenia, Choszczna, Drawska Pomorskiego, Stołecznej i Szczecina. Jury w składzie:
Krystyna Milewska, Ewa Kimak, Agata Kamińska i Dorota Baumgarten-Szczyrska oceniało prace w 3 kategoriach wiekowych:
a) 5-6 lat
b) 7-8 lat
c) 9-10 lat
Kilka prac (4) zostało zdyskwalifikowanych ze względów formalnych (brak danych o uczestnikach konkursu lub wiek dziecka niespełniający kryteriów regulaminu). Na konkurs wpłynęły 3 prace wykonane grupowo. Jury konkursu postanowiło nagrodzić 2 z nich ze względu na ich walor estetyczny, mimo tego, że w regulaminie nie wyodrębniono kategorii praca zbiorowa.
Ogółem przyznano 37 nagród w tym 9 wyróżnień (2 wyróżnienia za prace wykonane zbiorowo). Uwzględniając wszystkie konkursowe kategorie ostatecznie nagrodzonych zostało 77 laureatów.
Nagrody w konkursie zostały sfinansowane ze środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.
LAUREACI 2019
KATEGORIA WIEKOWA: 5-6 LAT
I MIEJSCE
Mikołaj Smułka, Szczecin
Mikołaj Stańczyk, Trzcińsko Zdrój
Jeremiasz Olechowski, Szczecin
II MIEJSCE
Julian Kubiak, Szczecin
Lena Wysocka, Szczecin
Alina Szałek, Szczecin
Jan Włodarczyk, Szczecin
III MIEJSCE
Hania Michaluk, Szczecin
Amelia Solarz, Szczecin
Antonina Lewandowska, Góralice
Pola Chomicka, Szczecin
WYRÓŻNIENIE
Julia Wożyńska, Stołeczna
Szymon Nowak, Góralice
Lena Król, Stołeczna
Piotr Olejnik, Szczecin
PRACA ZBIOROWA
Klara Bachur, Grzegorz Bartczak, Martyna Borowy, Antoni Chojnacki, Mikołaj Dąbroś, Jonasz Durys, Aleksander Grądek, Maja Karpowicz, Hanna Kiernożycka, Daria Kołłątaj, Oliwia Kuczko, Oliwia Lalik, Ignacy Łyżwiński, Hanna Maj, Nadia Matuszewska, Jan Osak, Michał Sobczak, Łukasz Sobolewski, Milena Stefańska, Filip Usowicz, Kuba Widomski, Jakub Wielopolski, Oskar Zajączkowski, Zofia Zalewska, Alicja Zielińska
PP nr 72 w Szczecinie
KATEGORIA WIEKOWA: 7-8 LAT
I MIEJSCE
Maria Szumiło, Góralice
Zosia Szajkowska, Szczecin
II MIEJSCE
Alicja Matusik, Góralice
Bartosz Szwechłowicz, Widuchowa
III MIEJSCE
Antoni Bolewicz, Drawsko Pomorskie
Przemysław Pilipiec, Drawsko Pomorskie
Blanka Klonowska, Drawsko Pomorskie
WYRÓŻNIENIE
Paweł Osiadacz, Stołeczna
Katarzyna Bylińska, Szczecin
Lena Matuszak, Stołeczna
KATEGORIA WIEKOWA: 9-10 LAT
I MIEJSCE
Borys Matuszak, Trzcińsko Zdrój
Marta Piastowska, Choceń
Maja Warchlewska, Choceń
Wiktoria Chmielewska, Choszczno
II MIEJSCE
Marcin Wielgat, Góralice
Alicja Skórka, Szczecin
Hanna Graczyk, Szczecin
III MIEJSCE
Anna Dobek, Szczecin
Piotr Skórka, Szczecin
Szymon Młynarkiewicz, Choceń
WYRÓŻNIENIE
PRACA ZBIOROWA
Szymon Adamczak, Martyna Gruszczyńska, Szymon Klisowski, Dawid Korpusiński, Patryk Kowalewski, Filip Laucz, Hanna Łukasiewicz, Oliwia Mitura, Damian Mordas, Krystian Olszak, Kacper Pietrzykowski, Aleksandra Początek, Wiktor Potrzebski, Maciej Sobieraj, Krystian Ścibisz, Marika Wronda, Bartosz Zieliński
SP nr 44 w Szczecinie
Prace konkursowe od 12 grudnia do 2 lutego 2020 roku można oglądać w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3 (sala konferencyjna).
W soboty wstęp wolny dla wszystkich zwiedzających!
Nagrody w konkursie zostały sfinansowane ze środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.