Światowy Dzień Sztuki: podzielcie się z nami Waszą ulubioną sztuką!

W środę, 15 kwietnia 2020, przypada Światowy Dzień Sztuki. To wyjątkowe święto zostało ustanowione w 2011 roku rzez Międzynarodowe Stowarzyszenie Sztuk Plastycznych (IAA - International Associtation of Art).

Światowy Dzień Sztuki upamiętnia dzień urodzin jednego z najwybitniejszych artystów - Leonardo da Vinci. 

Od dziewięciu lat w tym dniu, na całym świecie organizowane są wydarzenia artystyczne - spotkania z artystami, plenery malarskie, warsztaty, wystawy. Niestety, w tym roku nie możemy się spotkać z Wami by świętować. Proponujemy zatem wirtualną, domową zabawę ze sztuką.

Przypomnijcie sobie wszystkie galerie i muzea na całym świecie jakie kiedykolwiek odwiedziliście. Przywołajcie pod powiekami dzieła, które zrobiły na Was wrażenie, poruszyły czy wzruszyły. Poszukajcie w pamięci (lub w domowych biblioteczkach) i pomyślcie o ulubionych albumach, a potem pokażcie nam Wasze ulubione dzieło sztuki. To może być obraz, instalacja czy rzeźba. 

Opublikujcie owo dzieło w komentarzu do posta poświęconego Światowemu Dniu Sztuki na profilu muzeum.szczecin w portalu społecznościowym Facebook. Jeśli chcecie możecie opatrzyć je krótkim komentarzem. Część Waszej aktywności trafi także na muzealny profil na Instagramie. 

Podzielcie się z nami Waszą ulubioną sztuką!