Kampania społeczna #Sztukahigieny

Muzeum Narodowe w Szczecinie partnerem kampanii społecznej #Sztukahigieny

 

Plakaty Andrzeja Wieteszki oraz Dawida Czajkowskiego można już podziwiać w wielu miejscach w Szczecinie. Jednym z nich jest plac Solidarności i główne wejście do Muzeum Narodowego w Szczecinie – Cenrtrum Dialogu Przełomy.

 

Sztuka to pasja i domena szczecińskiej Galerii Gilotyny oraz jej Gospodarza Dawida Czajkowskiego. Higiena to profilaktyka zdrowotna, a profilaktyka to naczelna idea doktora Spondylusa, szczecińskiej firmy, która od ponad 30 lat dba o zdrowie mieszkańców. Te dwa światy postanowiły się spotkać i wspólnie stworzyć kampanię społeczną, która niesie ważne przesłanie, nie tylko w obecnym czasie epidemii. 

#Sztukahigieny to projekt edukacyjny, który ma na celu kształtowanie wzorców zachowań, zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Za pomocą sztuki wizualnej, w tym przypadku plakatu, będziemy oddziaływać na bodźcie odbiorcy, tym samym utrwalać obrazy w jego świadomości. Przekaz musi być prosty i czytelny, a o to zadbali artyści – Andrzej Wieteszka i Dawid Czajkowski. To właśnie ich prace niebawem zagoszczą na ulicach Szczecina, a towarzyszyć im będzie mocne przesłanie – HIGIENA JEST NAJWAŻNIEJSZA.

Kampania zostanie zrealizowana przy wsparciu Urzędu Miasta w Szczecinie, który udostępni nośniki reklamowe tradycyjne oraz elektroniczne, a także wesprze działania w obszarze medialnym.

 

sztukahigieny 1

 

sztuka higieny 2