XVII edycja Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej

Zapraszamy na koncert ARS CANTUS inaugurujący tegoroczną XVII edycję Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej, który będzie prezentacją jednego z wyjątkowych zabytków kultury muzycznej XV-wiecznej Europy.

 

Glogauer Liederbuch - Śpiewnik Głogowski to fascynująca kapsuła czasu zawierająca kompozycje wokalne zarówno sakralne jak i świeckie znanych twórców, takich jak: Busnois, Dufay, Tinctoris, Frye, w tym kompozytorów związanych z Dolnym Śląskiem – Paulus de Broda, Berbleyn, Attamasch oraz Piotr z Grudziądza.  Ten niezwykły muzyczny portret epoki przedstawi Ars Cantus odkrywający od lat z wielkim powodzeniem dziedzictwo przeszłości sztuki wokalnej. Zespół znakomitych wrocławskich śpiewaków i instrumentalistów poprowadzi Tomasz Dobrzański, multiinstrumentalista, badacz i rekonstruktor historycznych instrumentów, jeden z niekwestionowanych autorytetów i zarazem liderów środowiska muzyki dawnej w Polsce.

 

Koncert w reżimie sanitarnych, odbędzie się w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie przy ul. Wały Chrobrego 3.
W
 trakcie koncertu należy nałożyć maseczkę lub przyłbicę oraz zachować wyznaczoną odległość przez pracowników MNS.

 

Bilety w bardzo ograniczonej ilości tylko w przedsprzedaży w cenie 30zł/20 zł od 19.10.2020 w Republice Rozmaitości Fanaberia (deptak Księcia Bogusława X 5 w Szczecinie) oraz na stronie organizatora: www.famd.pl.
Serdecznie zapraszamy!

 

0002