Mamy Niepodległą!

AKCJA ODROCZONA!

ŚWIĘTUJMY RAZEM, ŻE MAMY NIEPODLEGŁĄ!

Mamy Niepodległą! jest ogólnopolską akcją społeczną skierowaną do wszystkich, bez względu na wiek, czy poglądy i zainteresowania.

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku już od 2013 roku pocztówką, która zmniejsza dystans między nadawcą a odbiorcą, promuje radosne świętowanie uwalniające pozytywne emocje od Bałtyku do Tatr. Właśnie w 2020 roku szczególnego znaczenia nabiera symbolika pozdrowień i wyrazów pamięci poprzez pocztówkę. Każda z edycji akcji to trzy różne projekty kartek okolicznościowych autorstwa uznanych artystów, promocja nowoczesnego patriotyzmu i upowszechnianie dzielenia się radością. To już ponad milion uśmiechów nadawców i odbiorców pocztówek z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Bardzo się cieszymy, że po raz ósmy możemy zaprosić Was do wspólnego świętowania - Mamy Niepodległą!

Muzeum Narodowe w Szczecinie udostępni pocztówki w trzech swoich oddziałach:

Muzeum Narodowe w Szczecinie przy Wałach (Wały Chrobrego 3)

Muzeum Narodowe w Szczecinie - Muzeum Tradycji Regionalnych (ul. Staromłyńska 27)

Muzeum Narodowe w Szczecinie - Muzeum Historii Szczecina (ul. Mściwoja II 8)

Pocztówki można zabrać do domu, wypełnić i wrzucić do skrzynki pocztowej. Nie potrzebujesz znaczka - kartki są gotowe do wysłania!

 

 

AUTORZY PROJEKTÓW POCZTÓWEK EDYCJI 2020

Rafał Olbiński – z wykształcenia architekt, z wyboru malarz. Niezwykle popularny i ceniony na świecie polski surrealista. Autor metaforycznych prac, również plakatów operowych, a także twórca scenografii przedstawienia operowego. Wykładał w znamienitych szkołach wyższych. Laureat ponad 150 nagród, w tym wielu prestiżowych jak międzynarodowy Oscar za Najbardziej Znaczący Plakat Roku, Prix Savignac w Paryżu (1994 rok). Prace Rafała Olbińskiego znajdują się w kolekcjach tak renomowanych instytucji, jak m.in.: The National Arts Club w Nowym Jorku, Smithsonian Institute and Library of Congress w Waszyngtonie, Suntory Museum w Osace oraz w wielu prywatnych i korporacyjnych zbiorach w USA, Japonii i Europie. W konkursie Teraz Polska w 2013 roku Rafał Olbiński otrzymał odznaczenie Wybitny Polak. Autor pocztówki z naręczem kwiatów przekształcających się w gołębie.

Anna Glik - krakowska artystka, która wybrała Internet jako środek komunikacji z odbiorcą. W jej pracach często pojawiają się zdekonstruowane elementy, takie jak sylwetka człowieka, architektura i motywy zaczerpnięte z natury. Kolaże wyróżnia oszczędny dobór elementów, które są wielokrotnie zmieniane i skalowane. Jest autorką kolaży m.in. dla luksusowego francuskiego domu mody oraz ogólnoświatowej sieci hoteli premium. Jej prace były publikowane jako ilustracje artykułów w wielu popularnych magazynach, także w uważanym za najważniejsze w świecie mody kobiecym czasopiśmie. Autorka pocztówki z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego skompilowanego z różnych zdjęć archiwalnych.

Ewa Podleś – ilustratorka książek, autorka szat graficznych i ilustracji do najróżniejszych projektów dedykowanych dzieciom jak gry planszowe, ebooki i aplikacje mobilne. Artystka publikowała także w czasopismach, w tym w kultowym „Świerszczyku”. Inicjatorka powstania darmowej książki dla najmłodszych „Masz tę moc!” na temat koronawirusa. Autorka pocztówki przedstawiającej dzieci jadące na rowerze.

Organizatorem wydarzenia jest muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku