Muzealne pierniczenie [przepis na pierniki + zadania edukacyjne]

Pierniki i pierniczki to nieodzowny elementem kulinarnych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Zarówno te duże ciasta przekładane konfiturą, dojrzewające wiele tygodni jak i te małe, korzenne, chrupiące ciasteczka wprowadzają w domu wyjątkową, świąteczną atmosferę. 

 

W czym tkwi magia tej chwili? Być może jest to unoszący się aromat przypraw korzennych (cynamon, anyż, gałka muszkatołowa, goździki) bądź niebywały smak lub sposób ich przygotowania. Jedno jest pewne – wspólne wypiekanie pierników zbliża do siebie ludzi i daje dużo frajdy dorosłym i dzieciom. Stworzone w rodzinnej manufakturze pierniki będą fantastycznym świątecznym prezentem, oryginalną ozdobą na choince lub we wnętrzu naszych domów i przepysznym deserem. 

W tym roku, ze względu na pandemię, więcej czasu spędzamy w domu. Zatem mamy niepowtarzalną okazję aby podjąć się kulinarnego wyzwania. Zachęcamy Was do wspólnego pieczenia  i dekorowania pierników. Mamy dla Was sprawdzony przepis na ten smakowity wypiek. Dajemy muzealną gwarancję na to, że pierniki będą idealne w smaku, a zabawa wyśmienita. Być może uda Wam się powstrzymać od zjedzenia wszystkich przed Wigilią. W naszym muzealnym pakiecie edukacyjnym odnajdziecie także gry i zabawy, oczywiście z piernikami w roli głównej. 

Pobierz pakiet edukacyjny: KLIK