Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa 2021: Spotkanie pt. "Tajniki pracy konserwatora"

Tegoroczne Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa, odbywają się pod hasłem „Skarbiec pamięci”. Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa, zwracając uwagę mieszkańców Pomorza Zachodniego na jego dziedzictwo kulturowe, tradycyjnie łączą wątki Europejskich Dni Dziedzictwa z bardzo silnie podkreśloną specyfiką kulturową i historyczną naszego regionu.

Realizowana już od kilkunastu lat formuła tego wydarzenia ukierunkowana jest na promowanie kultury, historii i tradycji Pomorza Zachodniego jako elementu dziedzictwa kulturowego Polski i Europy, stąd też organizatorzy regionalni mają możliwość wykorzystywania w swoich działaniach prowadzonych we wrześniu 2021 r. hasła Europejskich Dni Dziedzictwa „Smaki dziedzictwa”.

 

 W ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa, we współpracy z Biurem Dokumentacji Zabytków, Dział Konserwacji Zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie, przygotowuje wykłady i prezentacje pt. Tajniki Pracy Konserwatora. Zapraszamy na wspólne zwiedzanie pracowni konserwacji ceramiki połączone z prezentacją technik pracy konserwatorów zabytków kamienia i ceramiki.

Wykłady odbędą się w dniach: 25.09, 01.09 oraz 15.09

Miejsce: Gmach główny Muzeum Narodowego w Szczecinie, Wały Chrobrego 3, zbiórka grup przy Pawilonie Konserwacji, wejście od ul. Zygmunta Starego. 

Godzina: 10:00

 

Liczba miejsc ograniczona.

 

Koordynator: Anna Szczucińska, tel. 797705280, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.