Projekcja filmu „Fotograf demokracji”

Zapraszamy Państwa na pokaz otwarty filmu „Fotograf demokracji”, który opowiada o twórczości Cezarego Sokołowskiego – jedynego laureata nagrody Pulitzera w dziedzinie fotografii wśród polskich twórców.

Autorami są wrocławscy fotoreporterzy Natalia Dobryszycka i Piotr Hawałej. Pokaz odbędzie się 22 września (środa) o godzinie 17.00, w  sali konferencyjnej / przestrzeni dialogu w Muzeum Narodowym w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy przy placu Solidarności 1. 

Cezary Sokołowski to fotoreporter, który od prawie czterdziestu  lat pracuje dla amerykańskiej agencji Associated Press. W 1992 roku zdobył nagrodę Pulitzera za zdjęcie rosyjskiego czołgisty na ulicy w Moskwie w trakcie puczu Janajewa. Karierę rozpoczął jako fotolaborant w Centralnej Agencji Fotograficznej. Na przestrzeni lat fotografował etapy przemian ustrojowych w Polsce i Europie. Na swoich fotografiach uwieczniał kształtowanie się demokracji w Polsce, powstanie „Solidarności”, stan wojenny,  rozpad ZSRS, rewolucję w Rumunii czy wojnę w Jugosławii. 

Natalia Dobryszycka jest fotoreporterką i dziennikarką pracującą dla prasy polskiej oraz międzynarodowej. Karierę zawodową rozpoczynała w Gazecie Wyborczej. Obecnie współpracuje z mediami brytyjskimi i agencją Reuters.  

Piotr Hawałej - od ponad dwudziestu pięciu lat zawodowy fotoreporter i operator telewizyjny. Współpracownik światowych agencji prasowych AP, AFP i Getty Images. Obecnie zawodowo związany z TVN24, TVN oraz ReutersTV.