Debata w MNS-CDP: Kryzys w Kościele katolickim – przełom czy schyłek?

Zapraszamy na debatę „Kryzys w Kościele katolickim – przełom czy schyłek?”, która odbędzie się w Muzeum Narodowym w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy w środę 29 września. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00, w sali konferencyjnej/przestrzeni dialogu.

Zaproszenie do debaty przyjęli: Krystyna Bodnar ze Szczecińskiego Klubu Katolików, dominikanin o. Tomasz Dostatni, chrystusowiec o. Jarosław Staszewski, ks. Krzysztof Łuszczek – rektor Seminarium Duchownego w Szczecinie oraz prof. Jerzy Sieńko, reprezentant środowisk akademickich w Radzie Społecznej przy Arcybiskupie Szczecińsko-Kamieńskiem. Debatę poprowadzi Agnieszka Kuchcińska-Kurcz, kierownik MNS–CDP. 

W powojennej historii Pomorza Zachodniego i Szczecina Kościół katolicki odgrywał istotną rolę, zarówno tuż po przejęciu tych ziem przez polską administrację, jak i w czasie przełomów społeczno-politycznych w latach 1980/1981 oraz 1988/1989. Jak ta rola zmieniała się po przełomie ustrojowym, jaki wpływ na to miały i mają zmiany cywilizacyjne, a przede wszystkim – skandale i afery, odkrywane w ostatnich latach? Na ile teraźniejszość będzie rzutować na ocenę przeszłości?

Zapraszamy do dyskusji na miejscu, a także do śledzenia wypowiedzi prelegentów na FB MNS–CDP.