Spotkanie z Joyce Kinyanjui z Kenijskiego Muzeum Narodowego w Nairobi

Zapraszamy na spotkanie z Joyce Kinyanjui, wicedyrektorką i główną kuratorką Muzeum Narodowego w Nairobi – flagowej instytucji w strukturze Narodowych Muzeów Kenii.

Joyce Kinyanjui opowie o kenijskim muzeum, jego specyfice, oddziałach, kolekcjach, pracy różnych departamentów.

Joyce Kinyanjui pracuje w Muzeum Narodowym w Nairobi od 2009 roku. Ukończyła MBA na Międzynarodowym Uniwersytecie w USA; studiowała również zarządzanie projektami na Columbia University. Tytuł magistra – specjalność rozwój społeczny i wystawiennictwo – uzyskała w Texas State University. Uczestniczyła w kursach organizowanych przez British Museum w zakresie zarządzania turystyką w miejscach światowego dziedzictwa kulturowego, konserwacji, projektowania wystaw i muzealnictwa. Jest członkinią międzynarodowych organizacji tj.: KCAA, USIU, ICOM, ANCUM.

 

Spotkanie z Joyce Kinyanjui, wicedyrektorką Kenijskiego Muzeum Narodowego w Nairobi (Nartional Museums of Kenya – Nairobi National Museum)
czwartek, 4 listopada, godz. 13.00
Muzeum Narodowe w Szczecinie, Wały Chrobrego 3
wstęp wolny

Spotkanie będzie tłumaczone z j. angielskiego na j. polski.

Wydarzenie w ramach projektu „Sztuka i edukacja artystyczna w perspektywie transkulturowej” (TPAAE) finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu badawczo-innowacyjnego Horizon 2020 zgodnie z Umową grantową nr 87271.

 

52D68A9B 03FD 4B6B B7EE A1CA52507BA3

Joyce Kinyanjui oraz Lech Karwowski, dyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie