Projekcja filmu "I był sobie wieżowiec”

Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej Pomorze Zachodnie oraz Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy zapraszają na projekcje filmu dokumentalnego o szczecińskim wieżowcu telewizyjnym „I był sobie wieżowiec”.

Zapraszamy w środę, 29 czerwca 2022 o godzinie 17.00 do przestrzeni dialogu w Muzeum Narodowym w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy przy pl. Solidarności 1. Wstęp wolny.

Autorką filmu (scenariusz i realizacja) jest dziennikarka prasowa i telewizyjna Helena Kwiatkowska. Jej opowieść o wieżowcu i ludziach, którzy w nim pracowali, dotyczy ćwierćwiecza działalności szczecińskiego radia i telewizji, lat 1980-2005. Film zawiera wiele ciekawych wypowiedzi, pokazuje sylwetki żyjących i nieżyjących już dziennikarzy oraz zdjęcia i fragmenty filmów archiwalnych. 

Zdjęcia i montaż wykonał Bartosz Jurgiewicz, opracowanie muzyczne: Dariusz Kabaciński, współpraca scenariuszowa i realizacyjna: Anna Kolmer i Jarosław Dalecki, który także jest producentem filmu.

Film powstał w partnerstwie z SDRP Pomorze Zachodnie i był współfinansowany z Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego Pomerania.

 

 

plakat