Finisaż "Nici łączą pokolenia"

Zapraszamy na finisaż kameralnej ekspozycji „Nici łączą pokolenia”, inspirowanej wyrobami rękodzieła ludowego – haftem i koronką.

Na wystawie można zobaczyć pięknie zdobione elementy strojów, pościele, obrusy, serwety i serwetki. Wystawę przygotował Dział Etnografii Pomorza MNS włączając się tym samym w obchody Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku odbywają się pod hasłem „Po nich dziedziczymy”, nawiązującym do tradycji, wiedzy i dokonań naszych poprzedników.

W programie spotkanie z kuratorkami, prelekcja Agnieszki Słowińskiej z Działu Etnografii Pomorza na temat haftu i koronki oraz wręczenie upominków dla osób, które wypożyczyły swoje prace na wystawę.

Zapraszamy w samo południe (12.00) w niedzielę, 16 października 2022 roku na dziedziniec Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych (ul. Staromłyńska 27). Wstęp wolny.

ZNAKI PLUS PKO