Szczeciński Tydzień Reformacji: debata "W poszukiwaniu autorytetów"

Zapraszamy we wtorek, 25 października2022, o godz. 18.00, do Muzeum Narodowego w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy na debatę „W poszukiwaniu współczesnych autorytetów”.

Panel dyskusyjny, w którym wezmą udział dr Michał Gierke, Rafał Jesswein, Dorota Kawecka i Konrad Pawicki, poprowadzi Andrzej Łazowski. Spotkanie będzie jednym z wydarzeń Szczecińskiego Tygodnia Reformacji. Organizatorem jest parafia ewangelicko-augsburska w Szczecinie i Stowarzyszenie Czas – Przestrzeń – Tożsamość, a współorganizatorem MNS–CDP. Wstęp wolny.

 

Z wprowadzenia organizatorów: „Od wielu lat zatracamy nasze autorytety, bohaterów codzienności. W tym roku, próbując zbudować dyskusję na temat przyszłości, wprowadzamy na nasze forum dyskusyjne tematy: jak kształtować przyszłość Europy w kontekście hasła Europa 2045. Będzie to okazja przekazać Europę kolejnemu pokoleniu w świadomym kształtowaniu postaw w celu utrzymania wartości – w tym zrozumieniu przez wszystkich – czym jest demokracja, wolność, człowieczeństwo, lojalność czy tolerancja […]”. 

W trakcie debaty odpowiemy sobie na pytania: jak kształtować elity otwarte na całą strukturę społeczną oraz odpowiedzialnie tworzyć społeczeństwo zaangażowane. Jak umiejętnie budować nowe autorytety w mediach społecznościowych? Gdzie mogą się urodzić nowe autorytety społeczne i jak budować je w szumie informacyjnym? Czy polityka może wspomagać w budowaniu odpowiednich autorytetów? Czy wojna w Europie i nierówność oraz kryzys społeczny ukształtują nowe autorytety na styku Polski i Niemiec?