Wykład "Buddyzm we współczesnym świecie",

Zapraszamy na wykład "Buddyzm we współczesnym świecie", który wygłosi nauczyciel buddyzmu Danas Kazlaskas. Po wykładzie będzie czas na pytania i odpowiedzi. 

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 27 maja 2023 roku o godzinie 15.00 w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Wstęp wolny. 

Wydarzenie w ramach II Zachodniopomorskiego Festiwalu Kultury Buddyjskiej w Szczecinie

Danas Kazlauskas- urodził się w 1974r. Jest uczniem Lamy Ole Nydahla. Od 1996 r. jest dyplomowanym informatykiem. Przyjął buddyjskie schronienie w 1997 r. Naucza w ośrodkach Buddyzmu Diamentowej Drogi od 2007r. Jest szczęśliwie żonaty, ma trójkę dzieci.

 

II Zachodniopomorski Festiwal Kultury Buddyjskiej w Szczecinie to wyjątkowe spotkania z kulturą buddyzmu tybetańskiego. W ramach festiwalu odbędzie się konferencja przedstawiająca umysł z perspektywy współczesnej nauki i buddyzmu. Można będzie też posłuchać wykładów o światopoglądzie buddyjskim oraz metodach pracy z umysłem. Poza tym na festiwalu będzie można zobaczyć unikalną sztukę buddyjską i prześledzić drogę, jaką odbył buddyzm ze Wschodu na Zachód. Festiwal to także okazją odwiedzenia ośrodka Buddyzmu Diamentowej Drogi oraz uczestnictwa w prowadzonej medytacji. Festiwal objęty jest patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.