Finisaż "KONIK STUDIO timeline"

Zapraszamy na finsiaż wystawy „KONIK STUDIO timeline”. W programie wydarzenia m.in. performance butoh Magdy Jakubów "Śniąca _Timelessness" oraz spacer po wystawie z artystami – Katarzyną Zimnoch i Pawłem Kleszczewskim oraz kuratorką – Joanną Łozowską.

Widzimy się w Muzeum Narodowym w Szczecinie – Muzeum Sztuki Współczesnej (ul. Staromłyńska 1) w czwartek, 4 stycznia 2024 roku, o godzinie 18.00. Wstęp: 1 zł (bilet specjalny).

Uwaga! Wystawę będzie można zwiedzać jeszcze do niedzieli, 7 stycznia 2024 roku (z wyjątkiem sobotniego Święta Trzech Króli, kiedy muzeum jest nieczynne).

"Śniąca _Timelessness" to przekształcające się ruchome obrazy, byty, mityczne opowieści przepływające przez „puste, tańczone” ciało które porusza się w przestrzeni liminalnej, na progu czasu, świata materialnego i niewidzialnego. Przestrzeń wystawy emanuje magicznością: twórczość Kasi Zimnoch i Pawła Kleszczewskiego w swojej „narracji poprzez symbole” przekierowuje umysł odbiorcy na czucie intuicyjne, a ciało rozpuszcza z fizyczności i pozwala mu podróżować w „głąb, do wnętrza”.

Tak zjawiła się Śniąca. Ta która śni poza czasem, staje na krawędzi lasu, zatapia się w źródle Shannon, odwiedza m i e j s c a n i e z n a n e. Taniec butoh poprzez transgresję ciała fizycznego i umysłu otwiera dostęp do sfery transcendentalnej w której wszystko staje się organiczną całością i ulega ciągłym przekształceniom. Tancerz nie tańczy, ale jest tańczony. Timeline zabrało mnie do sfery bezczasu, Timelessness. Szczególnie mocno zainspirowały mnie światy „Broken tale” oraz „Na początku była woda”. Przepiękne, hipnotyzujące obrazy, które pod powierzchnią eksplorują sferę niezwykle potężnych rytuałów i życiowych transformacji. Te właśnie światy powołały Śniącą. Magda Jakubów

sniaca