#MuseumSelfieDay

Muzeum Narodowe w Szczecinie włącza się w międzynarodową kampanię #MuseumSelfieDay. Akcję wymyśliła (i wdrożyła) Mar Dixon, zakochana w sztuce blogerka i specjalistka od mediów społecznościowych. Od 2015 roku zawsze w trzecią środę stycznia muzea na całym świecie zapraszają do siebie gości i zachęcają do robienia zdjęć.

W 2024 roku Dzień Selfie w Muzeach wypada 17 stycznia. Tego dnia Muzeum Narodowe w Szczecinie zaprasza zwiedzających między 10.00 a 18.00.

Gwarantujemy, że tego dnia nikt nie usłyszy od opiekunów wystaw „proszę nie dotykać”, lecz „proszę robić selfie”.

Selfie z dziełem sztuki zrobione w muzeum jest gwarancją podwójnego piękna. Pierwsze to My, drugie to Dzieło – ironizuje Dariusz Kacprzak, zastępca dyrektora Muzeum Narodowego w Szczecinie ds. naukowych. Po czym dodaje: A całkiem poważnie, to jestem pewien, że każda forma obcowania ze sztuką, jej poznanie, jest bezcenna.

Mogą być to tradycyjne selfie z wybranymi obiektami albo fotografie z charakterystycznymi elementami muzealnych gmachów. Uczestnicy akcji naśladują także dzieła sztuki lub ustawiają się w zabawnych pozach obok obrazów czy rzeźb.

Uniwersalnym łącznikiem akcji w mediach społecznościowych jest hasztag #museumselfie, w przypadku szczecińskiej instytucji także #mnsmuseumselfie.

ZESTAWIENIE AKTUALNYCH WYSTAW STAŁYCH I CZASOWYCH