Promocja książki „Konieczny. Na styk”

ROBERT KONIECZNY BĘDZIE OBECNY NA SPOTKANIU TYLKO WIRTUALNIE!
Zapraszamy w środę, 13 marca 2024, o godz. 17.00, do Muzeum Narodowego w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy na promocję książki pt. „Konieczny. Na styk. Prawdziwe historie o ludziach i architekturze” autorstwa Piotra Kozaneckiego i Bartosza Patureja. 

W spotkaniu udział wezmą autorzy, przewidziano także wirtualne połączenie z bohaterem publikacji, Robertem Koniecznym, autorem projektu budynku, w którym mieści się MNS–CDP.

Wstęp wolny.

 

Publikacja przybliża postać znanego architekta Roberta Koniecznego, a także historie jego najciekawszych realizacji, wśród których znajduje się siedziba MNS–CDP.
Od wydawcy: „[…] Za granicą od lat zbiera laury, w kraju koledzy po fachu uważają, że ma wielkie ego. […] Nigdy nie chciał projektować tego, co Polacy lubią najbardziej, czyli domów z kolumienkami i czerwoną dachówką. […] Konieczny architekturą oddycha i o architekturę walczy. Ta walka doprowadza go nieraz na skraj wytrzymałości. Fizycznej i psychicznej. […] »Konieczny na styk« to zbiór reportaży o ludziach, relacjach, miejscach i budynkach. O potrzebie bezpieczeństwa, o ambicjach, potknięciach, mierzeniu się z systemem, o zawiści i środowiskowych niesnaskach. O tworzeniu czegoś, czego nikt jeszcze nigdy nie stworzył. O pasji i o posuniętym czasami do ekstremum dążeniu do doskonałości […]”.

 

Piotr Kozanecki, dziennikarz Onetu od 2007 do 2022 roku. Od 2023 roku w TVN24.pl. Regularnie opisuje polską architekturę i przestrzeń publiczną. Dwukrotny laureat Nagrody Dziennikarzy Małopolski. Przewodnik beskidzki, górołaz, pasjonat książek. Mieszka w Krakowie.

Bartosz Paturej, politolog, dziennikarz, ekspert branży mediów. Od 2013 do 2023 roku redaktor, dziennikarz i menedżer w Onecie, od maja 2023 roku związany z Deutsche Welle. Laureat Nagrody Dziennikarzy Małopolski (2017).

 

Konieczny Na styk