Godziny otwarcia Muzeum w okresie Wielkanocy

Godziny otwarcia Muzeum Narodowego w Szczecinie w okresie świątecznym:

28 marca 2024 | Wielki Czwartek
Muzeum czynne w godzinach 10.00–18.00

29 marca 2024 | Wielki Piątek
Muzeum czynne w godzinach 10.00–16.00

30 marca 2024 | Wielka Sobota

31 marca 2024 | Wielkanoc

1 kwietnia 2024 | Poniedziałek Wielkanocny
Muzeum nieczynne

Szczególnej uwadze polecamy ekspozycję Misterium Światła. Sztuka średniowieczna na Pomorzu. Prezentowane na wystawie zabytki w zasadniczej części pochodzą z pomorskich kościołów. Niegdyś związane były ze sprawowaniem kultu i obrzędów religijnych, odzwierciedlały idee średniowiecznej myśli chrześcijańskiej, a także zaspokajały religijne i społeczne potrzeby wyznawców oraz fundatorów. Odwiedzając ją, wkraczamy w nieco mroczną, lecz rozświetloną metafizycznym blaskiem odległą epokę, pełną tajemnic i fantastycznych wyobrażeń – świat średniowiecznego chrześcijaństwa. Głównym akcentem wystawy jest imponujący rozmiarami, a zarazem subtelny w wyrazie Krucyfiks Kamieński – perła kolekcji sztuki średniowiecznej szczecińskiego muzeum.

MNS wielkanoc godziny otwracia