Spotkanie Dyrektorów Muzeów i Instytucji Pamięci prowadzonych i współprowadzonych przez MKiDN

Muzeum Narodowe w Szczecinie jest gospodarzem dorocznego Spotkania Dyrektorów Muzeów i Instytucji Pamięci prowadzonych i współprowadzonych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W inauguracyjnej sesji udział wzięli:
- Joanna Scheuring-Wielgus, sekretarz stanu, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
- Anna Bańkowska, Członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego,
- dr Piotr Rypson, dyrektor Departamentu Dziedzictwa Kulturowego MKiDN,
- Lech Karwowski, dyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie.


Celem organizowanych cyklicznie spotkań kadry zarządzającej muzeami jest stworzenie przestrzeni wymiany wiedzy i doświadczeń oraz prezentacja znaczących projektów zrealizowanych w ostatnim czasie przez muzea. Szczecińskie spotkanie potrwa do środy 24 kwietnia 2024.

 

Wśród uczestników są dyrektorzy i przedstawiciele m.in. Muzeów Narodowych – w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Kielcach, Zamku Królewskiego na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Historii Polski, gdańskich – Narodowego Muzeum Morskiego i Europejskiego Centrum Solidarności z Gdańska, Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, Muzeum Piłsudskiego w Sulejówku, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem, i wielu innych instytucji. Będą także przedstawiciele Narodowego Instytutu Muzeów, Ośrodek "Pamięć i Przyszłość", czy Instytutu Dziedzictwa Solidarności.

Spotkanie organizują Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowy Instytut Muzeów oraz Muzeum Narodowe w Szczecinie.

 

20240422 RS ROBS0289

 

20240422 RS ROBS0335

 

20240422 RS ROBS0444

 

20240422 RS ROBS0471