Koncert Preludium

XXI Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej Mirabilis 2024 zainspirowany myślą Musica Poetica podzielony został na trzy ogniwa łączące idee odkrywania fenomenu muzyki wieków minionych.

Preludium jako pierwsza z trzech części tegorocznego święta muzyki w historycznym wnętrzach dawnego Szczecina przedstawi żywioł młodych artystów, studentów uczelni muzycznych z Poznania i Szczecina oraz efekty międzynarodowej współpracy Fundacji Akademia Muzyki Dawnej.

Wykonawcy: soliści i zespoły muzyki dawnej reprezentujący Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Poznaniu, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, Akademię Sztuki w Szczecinie.

W programie kompozycje G. Frescobaldiego, A.Corellego, G.Ph.Telemanna, Ch.M.Wolffa

10 maja 2024 | piątek | godzina 18.00 | Muzeum Narodowe w Szczecinie – Muzeum Historii Szczecina | ul. Księcia Mściwoja II 8