Herbatka z Nieżychowskimi

Zapraszamy we wtorek, 28 maja 2024 roku, o godzinie 16.00 do sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy na Herbatkę z Nieżychowskimi – spotkanie wspomnieniowe z rodziną Jacka Nieżychowskiego.

Był założycielem pierwszej powojennej operetki szczecińskiej, organizatorem Festiwalu Młodych Talentów, śpiewakiem, aktorem, członkiem kilku grup kabaretowych, w tym słynnej w latach 60. i 70. XX wieku Silnej Grupy pod Wezwaniem.

 

W rozmowie prowadzonej przez dr Igę Ranoszek-Bieńkowską udział wezmą:

Magdalena Nowak-Nieżychowska
Druga żona Jacka, która spędziła z nim wiele lat, zarówno na emigracji w USA, jak i w Polsce, głównie w Świnoujściu. Uczestniczyła aktywnie w procesie tworzenia książki „Kuchnia ziemiańska – błogosławione cztery pory roku” i wielu innych przedsięwzięciach artystycznych.

Tomasz Nieżychowski
Ukochany syn Jacka. Właściciel 200-letniego pałacu w Gadomiu, który z zapałem od lat remontuje. Człowiek wielu talentów, między innymi muzycznego, z pewnością odziedziczonego po ojcu. Także utalentowany tenisista.

Ewa Nieżychowska
Związana z rodziną Nieżychowskich przez małżeństwo z synem Jacka, Tomaszem, z którym wychowała dwoje dzieci. Postać nietuzinkowa. Od dziecka związana ze sportem, głównie samochodowym. Od lat silnie zaangażowana w działalność społeczną.