FINISAŻ: DZBAN ROKU!

Zapraszamy w najbliższą niedzielę, 8 września 2019 roku, o godzinie 12.00 do Muzeum Narodowego w Szczecinie - Muzeum Historii Szczecina na finisaż wysawy "Dzban Roku"!

Ponad setkę dzbanów z różnych okresów i z różnym przeznaczeniem mogliśmy oglądać w Muzeum Narodowym w Szczecinie – Muzeum Historii Szczecina przez całe wakacje.

Piękna i ciekawa wystawa zorganizowana przez Dział Etnografii Pomorza pokazała, że nawet tak prosty element życia codziennego może stanowić podstawę muzealnej wystawy.

Przez 3 miesiące wszyscy odwiedzający wystawę głosowali na Dzban Roku - swój ulubiony eksponat. Podczas finisażu ogłosimy wyniki plebiscytu i wręczymy nagrodę zwycięzcy, którego nazwisko wylosujemy spośród wszystkich uczestników.

Zorganizowaliśmy również dwa konkursy – KONKURS FOTOGRAFICZNY DZBAN ROKU oraz KONKURS ZNAJDŹ DZBAN. Podczas niedzielnego finisażu wręczymy nagrody zwycięzcom i zaprezentujemy mini wystawę nagrodzonych prac. 

Na koniec zaprosimy wszystkich na oprowadzanie kuratorskie po wystawie. Agnieszka Słowińska opowie o idei jej powstania, pokaże swoje ulubione dzbany i opowie nam ich historię. 

 

Wstęp wolny, zapraszamy!