Dr Uwe Schröder laureatem Nagrody POMERANIA NOSTRA 2019.

Dr Uwe Schröder, dyrektor Pommersches Landesmuseum w Greifswaldzie laureatem Polsko-Niemieckiej Nagrody POMERANIA NOSTRA 2019.

Konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano nazwisko tegorocznego laureata odbyła się na dziedzińcu Muzeum Narodowe w Szczecinie - Muzeum Tradycji Regionalnych. W Spotkaniu udział wzięli: Krzysztof Soska, zastępca Prezydenta Szczecin Floating Garden, Stefan Fassbinder, Nadburmistrz Greifswald.de, prof.Dr Johanna E. Weber, rektor Universität Greifswald, prof. Edward Włodarczyk, rektor Uniwersytet Szczeciński oraz Tomasz Kowalczyk, redaktor naczelny 24Kurier.pl - serwis gazety Kurier Szczeciński.

Uroczystość wręczenia Nagrody odbędzie się w Szczecinie 22 października 2019 roku podczas Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Polsko-Niemiecką Nagrodę Pomerania Nostra ustanowiono w 2003 roku. Jej fundatorami są: miasta Szczecin (Pomorze Zachodnie) i Greifswald (PomorzePrzednie), Uniwersytet Szczeciński i Uniwersytet Ernsta-Moritza Arndta w Greifswaldzie oraz redakcja Kuriera Szczecińskiego.

Nagroda przyznawana jest co dwa lata, na przemian w Greifswaldzie i Szczecinie, osobom szczególnie zasłużonym dla dialogu polsko-niemieckiego i dla wspólnego Pomorza w takich dziedzinach jak sztuka, nauka, gospodarka, polityka.