KULTURA 60 + w Muzeum Narodowym w Szczecinie

W dniach 28-29 września 2019 seniorzy będą mogli skorzystać ze specjalnych ofert przygotowanych przez instytucje kultury w całym kraju. Organizowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego kampania „Kultura 60 +” jest skierowana do osób powyżej 60. roku życia i ma zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym.

Seniorzy mogą odwiedzić muzea, galerie, wziąć udział w warsztatach, prelekcjach, pokazach filmowych. A wszystko to za darmo lub za symboliczną opłatą.

Muzeum Narodowe w Szczecinie także zaprasza na weekend z Kulturą 60 +. Specjalnie dla seniorów przygotowaliśmy trzy wydarzenia, w których seniorzy będą mogli wziąć udział bez żadnych opłat. Zapraszamy na warsztaty rzeźbiarskie i spacery kuratorskie po naszych wystawach.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

27 września 2019 | piątek | godzina 12.00
Muzeum Narodowe w Szczecinie, Wały Chrobrego 3
Warsztaty rzeźbiarskie na wystawie "Niesamowita Słowiańszczyzna – Sławomir Lewiński"
Prowadząca: Agata Kamińska
Zapisy: tel. (+48) 91 4315 277
Wstęp: 3 zł (dla seniorów wstęp bezpłatny)

28 września 2019 | sobota | godzina 12.00
Muzeum Narodowe w Szczecinie, Wały Chrobrego 3
„Spotkanie z Afryką – smaki i zapachy” | Oprowadzanie po wystawach prezentujących sztukę Afryki Zachodniej
Prowadząca: Dorota Baumgarten-Szczyrska

29 września 2019 | niedziela | godzina 12.00
Muzeum Narodowe w Szczecinie– Muzeum Historii Szczecina, ul. Księcia Mściwoja II 8
Dzieje Szczecina - oprowadzanie po wybranych wystawach w Ratuszu Staromiejskim
Prowadzący: Michał Pozorski
Wstęp: 1 zł (dla seniorów wstęp bezpłatny)

PONADTO:

27 oraz 29 września 2019 | piątek, niedziela | w godzinach 10.00-16.00
Wstęp do wszystkich gmachów dla seniorów za 1 zł.

28 września 2019 | sobota | w godzinach 10.00-18.00
Wstęp wolny na wszystkie wystawy MNS – Bezpłatna Sobota.