Akademia Antyczna

Zapraszamy na wykład "Pijaństwo w późnej starożytności" dr Anna Lasek z Instytutu Filologii Klasycznej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu inaugurujący kolejną edycję Akademii Antycznej.

Dr Anna Lasek - literaturoznawczyni, a także lekarz medycyny, skończyła filologię klasyczną na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2007 roku obroniła pracę doktorską dotyczącą zagadnień genologicznych w Dionysiaka Nonnosa, w 2011 laureatka programu KOLUMB. Jej badania koncentrują się na późnej epice greckiej, a zwłaszcza na eposie Nonnosa z Panopolis. Ostatnio interesuje się poezją wczesnochrześcijańską.

Akademia Antyczna to program edukacyjny realizowany przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie we współpracy z Instytutem Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Stowarzyszeniem Historyków Sztuki oddział w Szczecinie oraz Polskim Towarzystwem Filologicznym oddział terenowy w Szczecinie.

Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy o kulturze antycznej, a także popularyzacja zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie, w szczególności kolekcji antycznej Heinricha Dohrna. 

W ramach programu odbywają się cyklicznie wykłady wybitnych znawców z ośrodków akademickich w Polsce. Akademia Antyczna to także konkursy interdyscyplinarne oraz warsztaty adresowane do dzieci i młodzieży. Ich celem jest rozwijanie zainteresowań i zdobywanie dodatkowej wiedzy humanistycznej przez uczniów.

Program Akademii Antycznej

Wykład odbywa się w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3.

Wstęp 3 zł. Uczniowie biorący udział w konkursach antycznych w roku szkolnym 2019/2020 wstęp wolny.