Noś sztukę: „Przyszłość nie jest już tym, czym kiedyś była”

Nowy wzór koszulek z dziełami z kolekcji Muzeum Narodowego w Szczecinie już w sprzedaży w sklepie on-line www.t-shirt.pl (strefa sztuki) oraz w naszych sklepach muzealnych.

Hubert Czerepok, "Przyszłość nie jest już tym, czym kiedyś była", 2016, neon, Muzeum Narodowe w Szczecinie

(…) Przed wyjściem z wystawy znajduje się neon przedstawiają mapę Polski, w którą została wkomponowana sentencja Anatola France’a: „Przeszłość nigdy nie będzie już tym, czym miała być”. Hasło to, w dobie sporów o pamięć, każdy może zinterpretować sam, zgodnie z własnymi przeżyciami i marzeniami – tymi, które udało się zrealizować, i tymi, które już nigdy się nie spełnią. (fragment przewodnika po wystawie stałej MNS-CDP, autorka: Agnieszka Kuchcińska-Kurcz)

koszulki cdp 3

koszulki cdp 2