Koncert Chóru Kameralnego Concertino

Dnia 1 grudnia o godz. 15.00 w Muzeum Narodowym przy ul. Wały Chrobrego 3 wystąpi Chór Kameralny Concertino pod dyrekcją Małgorzaty Kowalik z niezwykłym koncertem pt. "Łączy nas śpiew. Koncert muzyki chóralnej"
Koncert realizowany jest w ramach wydarzenia "Społecznik na lata 2019 - 2021 - Program Marszałkowski".

 

Chór zaprezentuje różne utwory z różnych nurtów muzycznych, tak abyście Państwo zobaczyli ile w chórze można zdziałać. Jaka szeroka gama muzyczna dostępna jest w chóralistyce. Concertino zaśpiewa z towarzyszeniem instrumentalistów jak i a capella, będzie też występ solistki. Celem koncertu, oprócz walorów muzycznych, jest też zachęcenie publiczności do wstępowania w szeregi chóralne, bo to wspaniały sposób spędzania wolnego czasu, pełen emocji i piękna.

Informacja o chórze i dyrygencie:
Chór Kameralny CONCERTINO działa w Szczecinie  od 1 października 2001 r. Dyrygentem i kierownikiem artystycznym  od początku jest  dr Małgorzata Kowalik.
Chór realizuje utwory z różnych epok o różnorodnym charakterze  i stylistyce – począwszy od madrygałów i motetów przez większe formy cykliczne świeckie i religijne, pieśni ludowe i obce, a także utwory negro spirutal,  pieśni i piosenki rozrywkowe.
Concertino działa aktywnie uczestnicząc w wielu  imprezach i koncertach m.in.: Festiwal pieśni religijnej „Cecyliana” 2001 r., Festiwal Pieśni Ekumenicznej 2002 r., III Międzynarodowy Festiwal Chóralny w Szczecinie, Festiwal Pieśni Gospel 2003 r.
Zdobył I miejsce w Okręgowych eliminacjach konkursu Kolęd  i Pastorałek i brał udział w ogólnopolskim finale tej imprezy w Będzinie.  W 2005 r. zdobył brązowy medal na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Ołomuńcu w Czechach. W 2009 r. w Spychowie otrzymał Puchar za najlepsze wykonanie pieśni mazurskiej. W  2016 r. w XI Otwartym Międzynarodowym Turnieju Chórów o miecz Juranda w Spychowie Chór  zdobył III miejsce.
Dokonał prawykonania w Szczecinie Messe de minuit M.A. Charpentiera. Wykonał Misa criolla A. Ramireza. Brał udział w wykonaniu Reqiem W. A. Mozarta. Koncertuje regularnie w Szczecinie i w województwie, wykonuje cykle koncertów kolędowych, pasyjnych i okolicznościowych.
Chór ma wspaniałe miejsce do prób jakim jest Książnica Pomorska oraz  przychylnych honorowych patronów w osobach Dyrekcji i pracowników   Książnicy.

Dr Małgorzata Kowalik
Jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym  Chóru Kameralnego Concertino. Absolwentka mistrza Jana Szyrockiego i Akademii Muzycznej w Poznaniu. Adiunkt w  Akademii Sztuki w Szczecinie, specjalizuje się w dziedzinie emisji głosu, prowadzi zajęcia emisji głosu. Doskonali także emisję głosu w wielu szczecińskich chórach i zespołach.

Wstęp wolny