UWAGA! WYKŁAD ODOWOŁANY O umieraniu, tyranii i warzywach. Rzymska satyra na cesarza Klaudiusza

UWAGA! WYKŁAD ODWOŁANY!

Zapraszamy na wykład "O umieraniu, tyranii i warzywach. Rzymska satyra na cesarza Klaudiusza" dr. Łukasza Bergera z Instytu Fillogii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który odbywa się w ramach Akademii Antycznej.

 

Akademia Antyczna to program edukacyjny realizowany przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie we współpracy z Instytutem Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Stowarzyszeniem Historyków Sztuki oddział w Szczecinie oraz Polskim Towarzystwem Filologicznym oddział terenowy w Szczecinie.

Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy o kulturze antycznej, a także popularyzacja zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie, w szczególności kolekcji antycznej Heinricha Dohrna. 

W ramach programu odbywają się cyklicznie wykłady wybitnych znawców z ośrodków akademickich w Polsce. Akademia Antyczna to także konkursy interdyscyplinarne oraz warsztaty adresowane do dzieci i młodzieży. Ich celem jest rozwijanie zainteresowań i zdobywanie dodatkowej wiedzy humanistycznej przez uczniów.

Wstęp: 3 zł

Wykład odbywa się w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3.

PROGRAM