Trwa konkurs MNS–CDP „Zatrzymane w czasie”

Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo Nauczyciele i Rodzice,

Informujemy, że w dalszym ciągu oczekujemy na zgłoszenia szkół do konkursu wojewódzkiego organizowanego przez MNS-CDP „Zatrzymane w czasie”.

Przypominamy, że zadaniem uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych, jest przygotowanie pracy konkursowej składającej się z samodzielnie wykonanych zdjęć (od jednego do trzech) w wybranym formacie przedstawiających obiekt historyczny związany z historią najnowszą w najbliższym otoczeniu uczestnika. Fotografie mogą być czarno-białe lub kolorowe. Kolejne zadanie polega na stworzeniu inspirowanej zdjęciem lub zdjęciami historii w dowolnej formie narracyjnej łączącej fakty historyczne z fikcją literacką. Przedstawione wydarzenia powinny być osadzone w realiach przeszłości własnej miejscowości lub regionu zachodniopomorskiego po 1945 roku.

Ze względu na zawieszenie zajęć edukacyjnych w szkołach i placówkach przedłużamy możliwość zgłaszania uczestnictwa w konkursie do 26 czerwca br.

Zasady konkursu pozostają bez zmian. Wszystkie potrzebne informacje, w tym nowe terminy znajdziecie państwo w regulaminie zamieszczonym na stronie www.muzeum.szczecin.pl  oraz www.przelomy.muzeum.szczecin.pl . Pod regulaminem są zamieszczone stosowne załączniki do pobrania. Prosimy o przesyłanie zgłoszeń drogą mailową.

Z przyjemnością informujemy, ze udział w konkursie zadeklarowały następujące szkoły:

• Szkoła Podstawowa nr 1 im. Wojska Polskiego w Choszcznie,
  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Dębicach,
  • Zespół Szkół Publicznych w Golczewie,
  • Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II z Oddziałami Dwujęzycznymi w Policach
  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa Promyk Szkoła jak Dom w Szczecinie
  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa na Bezrzeczu w Szczecinie
  • Szkoła Podstawowa nr 33 im. Sportowców Ziemi Szczecińskiej w Szczecinie
  • Szkoła Podstawowa nr 48  im  Kawalerów Orderu Uśmiechu w Szczecinie
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Noblistów Polskich w Goleniowie,
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowogardzie.

opracowała Edyta Szumocka - koordynator konkursu