Trwa konkurs MNS–CDP „Zatrzymane w czasie”

Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo Nauczyciele i Rodzice! Informujemy, że pomimo kwarantanny w dalszym ciągu oczekujemy na zgłoszenia szkół do konkursu wojewódzkiego organizowanego przez MNS–CDP „Zatrzymane w czasie”.

Przypominamy, że zadaniem uczniów klas VI–VIII szkół podstawowych jest przygotowanie pracy konkursowej składającej się z samodzielnie wykonanych zdjęć (od jednego do trzech) w wybranym formacie, przedstawiających obiekt historyczny związany z historią najnowszą w najbliższym otoczeniu uczestnika. Fotografie mogą być czarno-białe lub kolorowe. Następnie należy stworzyć inspirowaną zdjęciem lub zdjęciami historię w dowolnej formie narracyjnej, łączącą fakty historyczne z fikcją literacką. Przedstawione wydarzenia powinny być osadzone w realiach przeszłości własnej miejscowości lub regionu zachodniopomorskiego po 1945 roku.

Ze względu na zawieszenie zajęć edukacyjnych w szkołach i placówkach przedłużamy możliwość zgłaszania uczestnictwa do 31 marca 2020 roku. Pozostałe terminy i zasady konkursu na razie nie ulegają zmianom. Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie państwo w regulaminie zamieszczonym na stronach www.muzeum.szczecin.pl  oraz www.przelomy.muzeum.szczecin.pl . Pod regulaminem są zamieszczone stosowne załączniki do pobrania. Prosimy o przesyłanie zgłoszeń drogą mailową.

Z przyjemnością informujemy, ze udział w konkursie zadeklarowały następujące szkoły:
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Wojska Polskiego w Choszcznie,
Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Dębicach,
Zespół Szkół Publicznych w Golczewie,
Szkoła Podstawowa nr 48 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Szczecinie.

opracowała Edyta Szumocka – koordynator konkursu

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do uczestnictwa w konkursie na najlepszą  pracę literacką, której akcja rozgrywa się w rodzinnej miejscowości ucznia, oraz wykonanie zdjęcia lub kilku zdjęć wybranego miejsca lub obiektu.

Konkurs jest kolejną inicjatywą zespołu pracowników Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy w zakresie edukacji historycznej regionu zachodniopomorskiego. Poprzednie edycje wykazały, że dzięki konkursowi młodzież w aktywny i twórczy sposób uczy się o przeszłości oraz teraźniejszości swojej małej ojczyzny. Konkurs sprzyja rozwijaniu wyobraźni, uczy samodzielności i odpowiedzialności za podejmowane działania.

Prosimy o zapoznania się z regulaminem i zapraszamy do zgłoszenia szkoły do uczestnictwa w naszym przedsięwzięciu.

Zgłoszenia uczniów do udziału w konkursie należy przesyłać w terminie do 20 marca 2020 roku.