Transcultural Perspective in Art and Art Education

Muzeum Narodowe w Szczecinie bierze udział w realizacji projektu „Transcultural Perspective in Art and Art Education” (TPAAE) finansowanego przez Unię Europejską w ramach programu Marie Sklodowska-Curie Research and Innovation Staff Exchange, Horizon2020.

W ramach projektu prowadzone będą badania nad sztuką tradycyjną i współczesną w Afryce Wschodniej, wzajemnymi inspiracjami i związkami pomiędzy artystami europejskimi a kenijskimi, zostaną stworzone i zaimplementowane rozwiązania wspierające edukację artystyczną w Kenii. Organizowany także będzie polsko-kenijski Festiwal Sztuki i Kultury „DUOS” z wystawą w Muzeum Narodowym w Szczecinie, mający na celu wspieranie rozwoju kenijskiej lokalnej sceny artystycznej w różnych obszarach oraz inicjowanie wzajemnych relacji między artystami z Kenii i Europy.

Beneficjenci projektu:
Akademia Sztuki w Szczecinie (Polska) – koordynator projektu
Muzeum Narodowe w Szczecinie (Polska)
Università degli Studi di Macerata (Włochy)

Partnerzy:
Pwani University, Kilifi (Kenya)
Kenyatta University, Nairobi (Kenya)
Beneath the Baobabs. Distant Relatives Events Limited, Kilifi (Kenya)

Projekt będzie realizowany w latach 2020–2024.

Z ramienia Muzeum Narodowego w Szczecinie udział w nim wezmą: Marlena Chybowska-Butler, Katarzyna Findlik-Gawron i Ewa Prądzyńska.

indeks