Manufaktura Igraszka – rozstrzygnięcie konkursu i otwarcie wystawy

„Manufaktura Igraszka” to konkurs plastyczny na wykonanie dziecięcej zabawki inspirowanej wystawą "Dary ze świata" prezentowanej w Muzeum Narodowym w Szczecinie.

Jury konkursu w składzie: Krystyna Milewska – przewodnicząca, Ewa Kimak, Agata Kamińska, Ewa Sitarek i Dorota Baumgarten-Szczyrska miało trudne zadanie do wykonania. Na konkurs wpłynęło 60 prac wykonanych przez dzieci ze szkół w Szczecinie, Goleniowie i Drawsku Pomorskim. Najliczniej reprezentowane były szkoły: Niepubliczna Szkoła Primus ze Szczecina i Szkoła Podstawowa Nr 2 w Drawsku Pomorskim. Po długich obradach nagrodzono i wyróżniono 22 osoby w trzech kategoriach wiekowych: 8-9 lat, 10-11 lat i 12-14 lat.

Kategoria wiekowa: 8-9 lat

Michał Szulist – SP Drawsko Pomorskie

Aniela Segeń – Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa  im. św. Stanisława Kostki, Szczecin

Hanna Stelmach – Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa  im. św. Stanisława Kostki, Szczecin

II miejsce

Julia Szklarz – Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa  im. św. Stanisława Kostki, Szczecin

Jacek Pietrzyk – SP Nr 2 Goleniów

Oliwia Drozdek – SP Nr 2 Goleniów

III miejsce:

Kornelia Trusewicz – Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa  im. św. Stanisława Kostki, Szczecin

Wyróżnienie

Mateusz Sikora - Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa  im. św. Stanisława Kostki, Szczecin

Karolina Smułka  - SP Nr 28, Szczecin

Kategoria wiekowa: 10-11 lat

Aleksandra Błaszczyk – SP Primus, Szczecin

II miejsce

Tymoteusz Piróg - SP Drawsko Pomorskie

Oskar Małyszko - SP Nr 35 Szczecin

Iga Dubert - SP Nr 24 Szczecin

Adam Marchwiński – SP Drawsko Pomorskie

Lena Piekarczyk – International School, Szczecin

Wiktoria Kiedrowicz – SP Primus, Szczecin

Kategoria wiekowa: 13-14 lat

I miejsce:

Ada Obszańska - SP Primus, Szczecin

II miejsce:

Aleksander Sobejko SP Primus

Jakub Stasiak – SP Nr 24 Szczecin

Wyróżnienie

Julia Skopek – Specjalistyczno-Opiekuńcza Placówka Wsparcia Dziennego CARITAS „Zdroje”

Weronika Przybysz – Specjalistyczno-Opiekuńcza Placówka Wsparcia Dziennego CARITAS „Zdroje”

Samira Arstreska – Specjalistyczno-Opiekuńcza Placówka Wsparcia Dziennego CARITAS „Zdroje”

Prace laureatów konkursu będą prezentowane od 6 do 29 marca 2020 w formie wystawy pokonkursowej w przestrzeni ekspozycji „Dary ze świata. Nowe nabytki w kolekcji pozaeuropejskiej Muzeum Narodowego w Szczecinie".

Zapraszamy w godzinach otwarcia Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Jednocześnie przypominamy, że w sobotę wstęp jest bezpłatny.