Określ ramy czasowe by filtrować wydarzenia archiwalne lub przeglądaj je w kolejności przewijając stronę w dół.
Koncert "Bohemian rhapsody – Czeska lutnia" w ramach XV Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej
Muzeum Narodowe w Szczecinie — Muzeum Historii Szczecina
Księcia Mściwoja II 8 | Księcia Mściwoja II 8

Czwarty wieczór Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej nosi niezwykły tytuł "Bohemian rhapsody – Czeska lutnia".

Za sprawą wybitnego artysty, lutnisty Jana Čižmářa, absolwenta Royal College of Music w Londynie i Konserwatorium Królewskiego w Hadze poznamy całe spektrum instrumentów od mandory do gitary po przez lutnie i teorbę. Tego wieczoru w zabytkowych wnętrzach Ratusza zabrzmi muzyka solowa z lokalnych archiwów centralnej Europy, a wśród nich dzieła anonimowe, kompozycje Johna Dowlanda i Sylwiusa Leopolda Weissa.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o wcześniejsze przybycie. Karnety, bilety i szczegółowe informacje na stronie organizatora Festiwalu – Fundacji Akademia Muzyki Dawnej – www.famd.pl