Określ ramy czasowe by filtrować wydarzenia archiwalne lub przeglądaj je w kolejności przewijając stronę w dół.
Koncert Harmonic Solution w ramach projektu "Szczecin miasto talentów"
Muzeum Narodowe w Szczecinie — Muzeum Historii Szczecina
Księcia Mściwoja II 8 | Księcia Mściwoja II 8

Zapraszamy na koncert zespołu Harmonic Solution oraz uczniów klas gitary i keyboardu Happy Music School prowadzonych przez Martę Jędrzejewską i Urszulę Żmijewską. 

Obecna forma zespołu Harmonic Solution ukształtowała się w 2015 roku, po długich poszukiwaniach zarówno brzmienia jak i śpiewaków. Zespół charakteryzuje różnorodność w gustów, lecz łączy zamiłowanie do szeroko pojętej chóralistyki. Choć wokalistki najlepiej czują się w muzyce współczesnej, to odważnie sięgają również do muzyki dawnej i prostych jednogłosowych piosenek dla dzieci – ciągle poszukując nowych wyzwań w różnych rozwiązaniach dla stawianych im harmonii.

„Szczecin – miasto talentów” to projekt mający na celu promocję  muzyków poprzez realizację koncertów na terenie miasta Szczecin. Muzycy, którzy będą się prezentować podczas koncertów to zespoły wokalne, chóry, instrumentaliści. Każdy z koncertów będzie miał swój indywidualny charakter, który nadadzą mu wykonawcy. Poszczególne koncerty będą poświęcone różnej tematyce, jednak wszystkie będzie łączyło wykonywanie utworu patriotycznego w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości.

Szczecin jest miejscem przyjaznym dla artystów, a przede wszystkim miastem „rodzinnym” wielu utalentowanych muzyków. Sceny, na których zabrzmią koncerty to Muzeum Narodowe w Szczecinie, aula Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Nowowiejskiego, Sala koncertowa Domu Kultury „Delta”, aula Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, Klub XIII Muz i kościół św. Jana Ewangelisty w Szczecinie. Zapraszamy do odwiedzenia rozmaitych przestrzeni Szczecina, w których nie tylko wysłuchają Państwo wspaniałych koncertów, ale przy okazji będziecie mogli skorzystać z innych atrakcji oferowanych przez instytucje.

Projekt jest współfinansowany z budżetu Miasta Szczecin. 

WSTĘP WOLNY

Urszula Żmijewska – przygodę z muzyką chóralną zaczęła na pierwszym roku studiów, kiedy przyszła na pierwsze próby Chóru Kameralnego Zachodniopomorskiego Akademii Rolniczej, a obecnie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie na Wydziale Edukacji Muzycznej, specjalność dyrygentura chóralna. Od 2010 roku dyrygentka Szczecińskiego Zespołu Wokalny (obecnie Harmonic Solution), z którym zdobyła nagrody na konkursach  i festiwalach chóralnych w Polsce. Od 2015 roku działa w Fundacji Morze Kultury organizując koncerty, festiwale i warsztaty wokalne m.in.: Międzynarodowe Muzyczne Zmagania Seniorów, Festiwal Chórów Kameralnych i Zespołów Wokalnych „Sedina Cantat”, Międzynarodowy Szczeciński Festiwal Muzyki Pasyjnej, cykl Szczecin – miasto talentów, Zachodniopomorskie Warsztaty Chóralne.