Określ ramy czasowe by filtrować wydarzenia archiwalne lub przeglądaj je w kolejności przewijając stronę w dół.
Rok Kobiet: Spotkanie z Henryką Krzywonos-Strycharską

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz zaprasza na spotkanie pod hasłem „Kobieta ma Prawo” organizowane w ramach Roku Kobiet na Pomorzu Zachodnim z okazji 100  rocznicy uzyskania przez Polki praw wyborczych.

Spotkanie odbędzie się w dniu 11 czerwca 2018r. o godz. 17:00 w Muzeum Narodowym w Szczecinie - Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie

Gościem specjalnym spotkania będzie Henryka Krzywonos - Strycharska – uczestniczka i organizatorka gdańskich strajków w 1980 r., sygnatariuszka Porozumień Sierpniowych. Jej słowa „Ten tramwaj dalej nie pojedzie”, wypowiedziane 15 sierpnia 1980 r., rozpoczęły strajk komunikacji w Gdańsku. Posłanka na Sejm VIII kadencji. Przez wiele lat prowadziła rodzinny dom dziecka, założyła fundację pomagającą rodzinom w potrzebie. Na Kongresie Kobiet w 2009 r. otrzymała tytuł Polki Dwudziestolecia.

zestaw logotypow mns